Яндекс.Метрика
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai
Paieška Klausimai Pagalba
Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis

Problemos      Plaukų struktūros anomalijos       Lūžinėjimo defektai

Lūžinėjimo defektai

Žemiau yra išvardinti labiausia paplitę plaukų lūžinėjimo ir skilinėjimo defektai:

webb_3411
webb_3411
Trichonodozė (trichorrhexis nodosa) yra pagrindinis plauko skaidulos defektas. Žiūrint po mikroskopu dauguma plaukų kamienų atrodo normaliai. Tačiau atskirose vietose per visą plaukų ilgį matosi lyg taškeliai su pabrinkimais ir /ar su nusidėvėjimo požymiais. Šie esminiai defektai vystosi esant žvynelių trūkumui. Šio susirgimo priežastis gali būti paveldėta ar įgyta. Kai kurie žmonės turi natūraliai silpnus plaukus, kai žvyneliai deramai nesigamina. Dažnai tai yra paveldima šeimos nariais. Trichonodozė dažnai atsiranda dėl netinkamos plaukų priežiūros, plaukai tampa sausi ir trapūs, pakinta plaukų struktūra, gali atsirasti mazgelių ar kilpų. Reikia labai švelniai ir pastoviai prižiūrėti plaukus, nedažyti, nešviesinti, nedaryti cheminio sušukavimo, tiesinimo ar plaukų sukimo ant termo- žnyplių ar suktukų, labai švelniai šukuoti plaukus.

webb_3412
webb_3412
Trichoptiliozę (trichoptilosis - išilginis plauko skilinėjimas) gali sukelti dažni plaukų dažymai, blukinimai, šviesinsimai, cheminis sušukavimas, netinkama ar nepakankama plaukų priežiūra, ji gali būti grybelinio susirgimo ar židininės alopecijos simptomas. Trichoptiliozė dažniausia yra pastebima ilguose, sausuose plaukuose, kai išilgai įskila plaukų galiukas ar pats plaukas bet kokioje jo dalyje, kartais būna po du ir daugiau įskilimų (šepetukų). Jeigu šį susirgimą sukėlė netinkama priežiūra, nukenčia tik plaukų galiukai. Be to, trichoptiliozė gali išsivystyti ne tik plauko kamiene, bet ir plauko svogūnėlyje, tuomet vėliau išsivysto svogūnėlio atrofija. Pažeisti šiuo susirgimu plaukai yra sausi, nežvilga, sunkiai šukuojami, tai gali būti dažniausia dėl riebalinių liaukų hipofunkcijos ar sergant kitomis ligomis (tuberkulioze, sifiliu, anemija ir pan.) bei dėl netinkamos priežiūros (kieto vandens, netinkamų šampūnų, dažno plaukų trinkimo).

webb_3413
webb_3413
Idiopatinė trichoklazija (trichoclasis) – skersinis plaukų lūžinėjimas. Šis susirgimas pasitaiko bet kokiame amžiuje. Dažniau serga moterys. Susirgimas pasireiškia tuo, kad plaukai staiga patys arba net nuo silpno įtempimo lūžta ribotoje plaukuotos galvos dalyje maždaug viename lygyje virš odos. Šis lygis pas skirtingus žmones gali svyruoti nuo kelių milimetrų iki 5 ir net 10 cm ilgio. Kartais ši plaukų lūžimo dalis didėja kuri laika (kartais net iki vaiko delno dydžio), kartais prie pat šios plaukų lūžimo dalies atsiranda kiti nauji plaukų lūžimo lopinėliai, kartais jie atsiranda su atstumu tarpusavyje, kartais susilieja. Plaukai šiose lopinėliuose auga normaliai, tačiau dažnai pasitaiko susirgimo paūmėjimai, deja daugkartiniai. Plaukų makro- ir mikro struktūra yra normali, tačiau jie kartais yra plonesni ir blankesni. Galvos oda plaukų lūžinėjimo lopinėliuose gali būti visiškai normali arba turėti uždegimus, būti sausa, šerpetojanti, kartais niežėti. Gali atsirasti ir dėl netinkamos plaukų priežiūros, kai plaukai yra traumuojami mechaniškai grubiomis šukomis, plaukų garbanojimu ir pan., tuomet plaukai lūžta prie pat odos arba šukų įdrėskimo vietose, gali kartotis laikas nuo laiko plaukų lūžinėjimo vietos ir ilgis net nuo menkiausio jų įtempimo.

webb_3414
webb_3414
Labai trapūs plaukai – kita skersinio plaukų lužinėjimo forma. Plaukai gali įskilti bet kokioje plauko kamieno vietoje dėl pernelyg didelio struktūros trapumo. Plaukų trapumas priklauso nuo viso organizmo sveikatos būklės pablogėjimo ar išsekimo. Plaukų trapumas pasireiškia tuo, kad jie lūžta nuo staigaus, grubaus prisilietimo ar sulenkimo arba šukavimo, jie tiesiog plyšta nuo įtempimo. Beveik visad dėl riebalinių liaukų hipofunkcijos plaukai yra sausi, be normalaus blizgesio ir glotnumo. Plaukų trapumas skirstomas į simptomatinį ir ideopatinį. Simptomatinis plaukų trapumas pasitaiko esant įvairiems galvos odos pažeidimams, kurie sutrikdo riebalų išskyrimo funkcijas, dažnai sergant įvairiomis ligomis, dėl perdėto plaukų nuriebinsimo naudojant netinkamas plaukų priežiūros priemones. Dažniausia labai trapūs plaukai pasitaiko pas moteris. Plaukai blunka, pastebimas plauko išilginis skilimas per visą jo ilgį, skilimo vietose atsiranda lyg šepetukai. Simptomatinis plaukų trapumas pasireiškia sergant anemija, džiova, sąnarių ligomis, sifiliu, žiedine alopecia ir kt. Ideopatinis plaukų trapumas pasitaiko gana retai ir išskirtinai ant ilgų plaukų pas moteris. Kaip taisyklė, trapumo padidėjimu būna pažeisti ne visi plaukai, o tik dalis jų, tuo tarpu kiti plaukai turi ženkliai mažesnį trapumą ir nelūžta.

webb_3415
webb_3415
Mikroskopija (mazginis plaukų lūžinėjimas) - kliniškai charakterizuojasi mazgelių atsiradimu plauko kamiene, dažniausia paskutiniame jo ilgio trečdalyje. Šis susirgimas pasireiškia plaukų struktūros pakitimais, skirtingų ar vienodų atspalvių mazgelių atsiradimu, be to pasireiškia išilginis plauko struktūros (plauko žievės ir šerdies) įskilimas su “teptuko” pavidalo galiuku. Tokių mazgelių skirtinguose plaukuose būna skirtingas skaičius, be to tokie plaukai auga tarp normalių plaukų. Plaukas tarp mazgelių yra visiškai normalus, tačiau prie pat mazgelių šerdies sluoksnis išnyksta ir plaukas lūžinėja ir skila pačiame mazgelyje. Po bet kokio mechaninio poveikio šioje vietoje plaukas lūžta. Reikia labai kruopščiai nukirpti tokius plaukus su įskilimais ir “šepetukais” ir naudoti struktūrą atkuriamuosius preparatus, vengti grubiai atliekamų procedūrų, įtrynimų, masažų. Dėl plauko tamprumo sumažėjimo smarkiai padidėja tikimybė plaukų lūžinėjimui ir skilimui. Taip pat yra papildomai išskiriama mazginė Trichomikozė. Tai yra specifinis plaukų nusausėjimas ir ypatingas trapumas, kuomet per visą plaukų ilgį atsiranda lyg išbrinkę mazgeliai, mazgelių vietose plaukai lūžta, likusioji plauko dalis įskyla.

webb_3416
webb_3416
Plaukų galiukų skilinėjimas – plauko galiukas primena šepetėlį ar teptuką, kartais gali įskilti ir per plauko vidurį, tokie plaukai yra tarp sveikų, juos labai sunku iššukuoti, jie veliasi, įskilimo vietoje nuo šukavimo lūžta. Plaukų įskilimas yra susijęs su sveikatos būklės pablogėjimų, plaukų folikulų maitinimo ir kraujotakos sutrikimu.

webb_3417
webb_3417
Plaukų plonėjimas – plaukų plonėjimas vystosi lėtai ir nelabai greit pastebimas nes gali plonėti ne visi plaukai iš karto, o tik dalis jų, tuo tarpu kai kiti plaukai turi normalų storį. Plaukų plonėjimas prasideda dėl plaukų šaknų maistingų medžiagų pasisavinimo sutrikimo ar stokos, kaip chroninių susirgimų ar kitų ligų išdava. Labai dažnai po plaukų plonėjimo prasideda nuplikimas. Plaukų struktūros plonėjimas priklauso nuo psichologinės žmogaus būklės, kuo didesnį jautrumą gyvenimo įvykiams ir aplinkybėms turi žmogus, tuo daugiau problemų jis turės su bendra sveikatos būkle ir tuo daugiau plonės jo plaukai.

Į viršų Titulinis puslapis Puslapio struktūra Kontaktai Paieška Klausimai Pagalba Informacija Rašykite mums Prekių krepšelis