Plaukų dėvėjimasis yra visiškai natūralus keratino proteino irimo procesas ir paprastai neturi didelio poveikio plaukams, tačiau dėvėjimosi tempas gali pagreitėti dėl plaukų sudrėkinimo ar šampūno suvilgymo trinkimo metu, trynimo, saulės šviesos ultravioletinių spindulių, cheminių medžiagų baseinuose, druskos jūros vandenyje ir pan.
Dėl žemos oro temperatūros, ultravioletinių saulės spindulių, jūros vandens ir kitų aplinkos veiksnių atsiranda laisvieji radikalai, kurie ne tik pažeidžia odos mikroflorą, bet ir sukelia žmogaus organizmui kenksmingų reakcijų grandinę. Plaunant plaukus, vandentiekio vandenyje be chloro yra metalo druskų (magnio, geležies ir kt.) ir kitų priemaišų, kurie nusėda ant plaukų ir galvos odos ir gali sukelti niežulį ar pleiskanojimą.
Kai galvos odos riebalinės liaukos gamina nepakankamai riebalų plaukai sausėja, tampa nublukę, trapūs bei lūžinėja ir skilinėja, galvos oda šerpetoja, gali atsirasti sausos pleiskanos, o poreikis trinkti plaukus yra apie vieną kartą į savaitę ar rečiau. Jeigu nesirūpinti sausėjančia galvos oda gali išsivystyti galvos odos susirgimas sausoji seborėja.